„Jasełka” w Sówkach

We wtorek 19 grudnia 2023r przedszkolaki z grupy  Sówki przedstawiły dla  swoich  Rodziców spektakl z okazji Bożego Narodzenia – „Jasełka”.

Głównym celem tej uroczystości było: wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas inscenizacji Jasełek, wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością.

W ciemności migające światełka i lampiony wprowadziły wyjątkowy nastrój oczekiwania.  Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek, układem ruchowym do piosenki Noel rozpoczęły spektakl. Aniołki, Pastuszkowie, Dzieci, Trzej Królowie, Maryja z Józefem śpiewały kolędy, recytowały teksty i pięknie interpretowały swoje role. Dzieci przyniosły liczne upominki dla Dzieciątka. Na koniec przedszkolaki złożyły  życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Wyjątkowa interpretacja Narodzin Jezusa pozwoliła wszystkim poczuć, że święta tuż, tuż… To były wyjątkowe, wzruszające chwile. Dziękujemy wszystkim dzieciom.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie kostiumów i akcesoriów oraz pomoc w ubraniu swoich pociech.