Realizowane Programy

O czystość dbamy, bo się na tym znamy- projekt edukacyjny w grupie 4,5- latków „Biedronki”
W grupie 4,5- latków „Biedronki” zrealizowany został projekt edukacyjno- doświadczalny „O czystość dbamy, bo się na tym znamy”. Był to cykl zajęć mający na celu profilaktykę zdrowia wśród najmłodszych. W jego ramach dzieci sprawdzały właściwości środków czystości, stawiały pytania i formułowały odpowiedzi, szeregowały różnorodne przedmioty pod względem ich cech, badały, rozpuszczały, wąchały, używały i wykonywały wiele innych zadań związanych z projektem. Okazało się, że można się świetnie bawić i jednocześnie uczyć w otoczeniu pięknych zapachów czystości.

W  roku 2021/2022 nasze przedszkole przystąpiło do II edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego “Skąd się biorą produkty ekologiczne”  zorganizowanego przez SANEPID przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Program kierowany jest do dzieci 5 i 6 letnich. W naszym przedszkolu udział w programie wzięła grupa “Żabki”.

Celem programu jest:

• zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne,
  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych,
  • propagowanie zdrowego stylu życia,
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się jak powstają ekologiczne produkty oraz jak wygląda unijny znak EKO. Uczestnicy programu dowiedzieli się dlaczego warto wybierać zdrowe produkty żywieniowe, jak zdrowo żyć i jak przestrzegać zasady higieny. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach kulinarnych, na których wybierały zdrowe produkty. Poznały także zasady prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk. Obejrzały film edukacyjny. W przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty pszczelarskie, na których dowiedziały się jak powstaje miód.

Film edukacyjny dla dzieci.

Webinarium dla rodziców.