“Lokomotywą w świat bajek” – konkurs plastyczny

W ramach “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2022” w Przedszkolu Miejskim Nr 18 Kraina Zaczarowanej Lokomotywy, 1 czerwca 2022r odbył się konkurs plastyczny pod hasłem “Lokomotywą w świat bajek”.

Najpierw każda grupa wybrała jedną bajkę do konkursu.

W Dzień Dziecka  przedszkolaki malowały swojego ulubionego bohatera z wybranej bajki:

• Krasnoludki  3-latki malowały  –  Czerwonego Kapturka i Wilka,
  • Biedronki  4-latki   – Śnieżkę z Krasnoludkiem,
  • Żabki  5-latki  –  Myszkę Miki,
  • Sówki  6-latki  – Kopciuszka.

Malowanie odbywało się paluszkami, dłońmi, pędzlem jak kto wolał. To była świetna zabawa. Przedszkolaki bardzo się starały. W efekcie powstały cztery piękne ilustracje formatu A1. Oczywiście wszystkie grupy zdobyły I miejsce w konkursie. Nagrodami były zestawy książek dla dzieci do każdej grupy oraz dyplom dla wszystkich przedszkolaków za udział w konkursie.

Słowa podziękowania kierujemy do Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz organizatorów konkursu.